FOREVER ESSENTIAL OILS – olejki eteryczne Forever!

oils, olejki eteryczneW Forever Living Products znajdziesz wyłącznie naturalne olejki eteryczne:
- Lavenda >> Oils Lavender
- Lemon >> Oils Lemon
- Peppermint >> Oils Peppermint
oraz mieszanki naturalnych olejków eterycznych
>> Oils Blends
- At Ease
- Defense
- Soothe

Czym są olejki eteryczne
Olejki eteryczne są całkowicie naturalnymi wyciągami roślinnymi, które uzyskuje się metodami destylacji, wyciskania lub chemicznej ekstrakcji. Uzyskane w ten sposób olejki mają przeważnie jedną dominującą nutę zapachową, która pachnie wyraziście i bardzo charakterystycznie, ale nierzadko dość surowo. W praktyce stosuje się jedynie około 30-40 zapachów olejków eterycznych, które nierzadko są punktem wyjścia do dalszych eksperymentów i zastosowania w dziedzinie perfumiarstwa i aromaterapii.

Jak je używać?
Nakładanie miejscowe, spożywanie z jedzeniem lub płynem, wdychanie i wąchanie, masowanie punktów Vita Flex (punkty refleksologiczne na dłoniach i stopach), masaż limfatyczny, masaż relaksacyjny, rozpylanie przez dyfuzor ultradźwiękowy, ciepłe kąpiele dłoni i stóp, jako kompres na bolące miejsce.

Jak je stosować u dzieci?
System odpornościowy małych dzieci nie jest w pełni rozwinięty i dlatego są one ogólnie mniej zdolne do radzenia sobie z skoncentrowanymi olejkami eterycznymi wykorzystywanymi w powietrzu wokół nich. Dla dzieci poniżej 6 lat, inhalacja zwykle będzie najlepszym sposobem użycia olejków eterycznych. Wdychanie jest idealnym rozwiązaniem dla zatkanych dróg oddechowych. Olejki miętowy, eukaliptusowy i rozmarynowy, zawierają duże ilości mentolu lub 1,8-cyneolu, które mogą powodować u niektórych dzieci spowolnione oddychanie. Z tego powodu zaleca się, aby nie rozpylać i nie aplikować ich na skórę dzieci w wieku poniżej 6 lat.

SKÓRA NIEMOWLĄT I DZIECI JEST ZNACZNIE CIEŃSZA I BARDZIEJ WRAŻLIWA NIŻ SKÓRA DOROSŁEGO. OLEJKI ETERYCZNE, SĄ BARDZO SKONCENTROWANE, NALEŻY WIĘC STOSOWAĆ JE Z DUŻĄ OSTROŻNOŚCIĄ NA SKÓRZE DZIECI
W WIEKU DO LAT 2.
BEZPIECZNIE DLA NIEMOWLĄT I MAŁYCH DZIECI MOŻNA UŻYWAĆ OLEJKU LAWENDOWEGO I CYTRYNOWEGO FOREVER™.

Olejków eterycznych NIE NALEŻY:
używać w nebulizatorze, w naczyniach plastikowych (olejek eteryczny rozpuszcza plastik!), podgrzewać w „kominkach” ponieważ tracą 99% właściwości, mieszanki olejków eterycznych łączyć ze sobą.

Olejki eteryczne Forever posiadają wspaniały zapach poprawiający nastrój i samopoczucie. Aby w pełni wykorzystać właściwości relaksacyjne olejku eterycznego firma Forever Living Products udostępniła w serwisie Spotify melodię odpowiadającą danemu olejkowi. Każdy olejek lub mieszanka olejków eterycznych posiada własną playlistę, którą znajdziesz pod tym adresem:

https://play.spotify.com/user/foreveressentialoils

Żródło: Produkty Forever Living Products

logo flppp

Ten wpis został opublikowany w kategorii Rodzina, Zdrowie i uroda, Życie codzienne i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>