Regeneracja przychodzi nocą!

sen1-665x309Noc jest to czas odpoczynku dla ciała i ciężkiej pracy dla skóry. Podczas gdy zażywamy relaksu, komórki skóry odbudowują się i rewitalizują. A wszystko to w ciągu kilku godzin, które przeznaczamy na sen.

Piękno i uroda przychodzą nocą, w momencie, gdy ciało wyłączone jest z aktywności. Rozluźnione mięśnie pozwalają na odpoczynek, efektywniejsze są też podziały komórek skóry. I to właśnie dlatego stwierdzenie, że regeneracja przychodzi nocą najpełniej obrazuje, wszystko, co dzieje się ze skórą podczas snu.

Około godz. 22:00 zaczyna się aktywna praca komórek, która trwa aż do rana. Dlatego powinniśmy nakładać preparat, czy to w formie serum czy kremu, którego działanie w tych godzinach będzie dodatkowo spotęgowane. Już o godzinie 1:00 dochodzi do podziału komórek naskórka.  Pomiędzy 1:00 a 2:00 nasz organizm pozbywa się toksyn. Wtedy to następuje wchłanianie składników aktywnych zawartych w wybranych przez nas preparatach.

Kluczowe dla regeneracji są godziny pomiędzy 2:00 a 3:00 rano. Dostarczyliśmy już substancji odżywczych, które wchłonęły się do skóry i zaczynają powoli działać. Odnawiają się włókna elastyczne, odbudowuje się naskórek, a także wyrównuje się poziom wody w organizmie – podsumowuje dr Edyta Engländer – dermatolog.

Po godzinie 3:00 wzrasta ciśnienie krwi i temperatura ciała. Następuje też dotlenienie organizmu, przez co tkanki są bardziej elastyczne.  Między 4:00 a 5:00 komórki regenerują się, a temperatura ciała spada. Około 5:00 wzrasta poziom kortyzolu przeciwdziałający stanom zapalnym. O 7:00 stabilizuje się krążenie krwi, a procesy intensywnej regeneracji ustają.

Aby nie zaprzepaścić wszystkich możliwości, jakie daje nam odnowa skóry nocą, powinniśmy postawić na preparaty, które w odróżnieniu od tych polecanych na dzień, posiadają komplet substancji regenerujących, dotleniających i nawilżających w maksymalnym stężeniu. Skóra w godzinach naszego snu będzie z nich korzystać podwójnie.

Sen to ratunek dla naszej skóry. Szacuje się, że w nocy podział komórek skóry jest dziesięć razy szybszy niż w ciągu dnia. Warto wykorzystać ten potencjał. Dostosowujmy pielęgnację do pory dnia, a na efekty nie trzeba będzie długo czekać komentuje dr Edyta Engländer.  Pamiętajmy też, że preparaty na noc cechują się innym doborem i stężeniem substancji aktywnych – dodaje.

W nocy cera lepiej oddycha i skuteczniej wchłania składniki zawarte w preparatach. Dlatego warto zadbać o odpowiedni krem. Godnym polecenia jest Recovering Night Creme firmy Forever Living  Products zawierający witaminę C, E oraz prowitaminę B5. Zawarte w nim glicerydy z kiełków pszenicy i olejek z pestek moreli są źródłem naturalnych lipidów dbających o ważną równowagę w nawilżeniu naszej cery. Rozpuszczalny kolagen jest potrzebny do zachowania właściwej struktury skóry oraz ochrony przed oznakami starzenia się. W składzie tego kremu odżywczego znajdują się również substancje pielęgnujące pochodzące z naturalnych wyciągów roślinnych oraz z produktów pszczelich.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ciąża, Rodzina, Zdrowie i uroda, Życie codzienne i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>