Niedoczynność tarczycy.

Niedoczynność tarczycy należy do jednych z najczęściej pojawiających się zaburzeń związanych z pracą tego gruczołu. Jest to zaburzenie, w którym tarczyca produkuje za mało hormonów w stosunku do potrzeb organizmu. Tarczyca jest małym narządem położonym u podstawy szyi, zaliczanym do gruczołów wydzielania wewnętrznego. Odpowiada za wytwarzanie i uwalnianie dwóch hormonów: trijodotyroniny (T3) oraz tyroksyny (T4) regulujących funkcję większości tkanek organizmu, oraz wpływających na metabolizm naszego organizmu i  termogenezę (produkcję ciepła). Do podstawowych objawów występujących przy niedoczynności tarczycy należą:

  • chroniczne zmęczenie, osłabienie, wzmożona senność, trudności w koncentracji, zaburzenia pamięci, niepokój wewnętrzny
  • uczucie chłodu, marznięcie.

W bardziej zaawansowanych stadiach z chorobą wiążą się następujące objawy:

  • wypadanie i łamanie włosów oraz przerzedzenie brwi,
  • problemy w funkcjonowaniu układu trawiennego (zaparcia, wzdęcia),
  • przybieranie na wadze, nawet przy osłabionym apetycie,
  • bóle mięśni i obniżenie tolerancji na aktywność fizyczną,
  • rogowacenie naskórka (szczególnie na łokciach i kolanach).

Lekarz najczęściej przy problemie z tarczycą zaleca stosowanie pacjentowi – Eutyroxu – leku mającego wyregulować pracę organizmu. Jednak w rzeczywistości lek ten jedynie reguluje prace organizmu, a sama tarczyca nadal jest chora. Niestety mimo przyjmowania Eutyrox tarczyca ciągle się psuje, niestety aż do momentu konieczności jej wycięcia z organizmu.

W przypadku niedoczynności tarczycy warto jest szukać przyczyny tej choroby, nie tylko minimalizować jej skutki za pomocą farmakologii.

Warto jest dożywiać tarczycę – doskonałym „pożywieniem” dla tarczycy jest produkt Forever Lite – którego składniki uzupełniają niedobory w organizmie, oraz odpowiadają za odżywienie narządu jakim jest tarczyca. Najważniejszym aminokwasem w aminogramie tego produktu jest  L-tyrozyna. Odżywia ona chorą tarczycę. Bardzo ważna jest również zawartość w tym produkcie manganu, który jest nieodzownym czynnikiem przy syntezie hormonów tarczycy.

Również ważnym produktem dla osoby chorej na niedoczynność tarczycy jest spożywanie Miąższu Aloe Vera – który  oczyszczając organizm ułatwia przyswajanie składników odżywczych.

Warto jest niezależnie od tego czy już spożywamy leki przepisane nam przed lekarza stosować te produkty. Mają one doskonałe zastosowanie w organiźmie. Jest to codzienna profilaktyka całego organizmu nie tylko tarczycy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Rodzina, Zdrowie i uroda, Życie codzienne i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>