Forever Arctic–Sea czyli Omega-3 i Omega-9

Nowe, ulepszone Forever Arctic Sea zawiera unikalną mieszankę bogatego w kwas DHA oleju z kalmarów, oleju rybiego Omega-3 i oliwy z oliwek o wysokiej zawartości kwasu oleinowego. Jest to unikalna, ekskluzywna mieszanka Forever Living, która nie tylko dostarcza 33% więcej DHA dziennie, ale tworzy równowagę między kwasami DHA i EPA, dla optymalnego zdrowia i samopoczucia.

Kluczowa równowaga Omega-3:Omega-6

Jeśli chodzi o kwasy tłuszczowe Omega, ogromne znaczenie ma ich odpowiednia równowaga, z czego wiele osób nie zdaje sobie sprawy. Niegdyś, zrównoważone odżywczo diety zapewniały stosunek od 1:1 do 1:4 między DHA a EPA. Niestety, wiele diet zawiera niezdrowe poziomy kwasów Omega-6, które najczęściej obecne są w żywności suszonej, olejach roślinnych, wyrobach masłopodobnych, tłuszczach zwierząt karmionych paszami i innej żywności przetworzonej. Co więcej, wiele diet jest ubogich w ryby i Omega-3, co powoduje, że stosunek kwasów Omega-6 do Omega-3 sięga 30:1!
Kluczem do przywrócenia prawidłowej równowagi DHA:EPA jest zwiększenie ilości spożywanych kwasów Omega-3 i zmniejszenie konsumpcji Omega-6. Forever Arctic Sea zostało tak udoskonalone, by nie tylko zwiększyć zawartość Omega-3 w jednej porcji, ale również, by większa była ilość DHA.
Kwas DHA Omega-3 jest naturalnie obecny w organizmie – w największych ilościach w mózgu, oczach i sercu. Tak jak wapń jest niezbędny dla silnych kości, DHA przyczynia się do tego, że komórki w mózgu, siatkówce, sercu i innych częściach układu nerwowego rozwijają się i funkcjonują prawidłowo na każdym etapie życia. Co więcej, spożycie DHA łączy się ze zmniejszonym ryzykiem starczej demencji. Takiego związku nie wykazano w stosunku do żadnego innego kwasu tłuszczowego.

  • Specjalnie opracowane proporcje Omega-3, naśladujące dietę bogatą w ryby i owoce morza
  • Naturalny aromat z limetki sprawia, że produkt ma przyjemny zapach i minimalizuje rybną woń
  • Pozyskiwane w odpowiedzialny i przyjazny dla oceanu sposób
  • Źródło kwasów EPA i DHA

Forever Arctic–Sea czyli Omega-3 i Omega-9, niezbędne dla nas kwasy tłuszczowe.

Czy ty też słyszałeś, że wszelki tłuszcz to wróg publiczny numer 1?
Oj… czy na pewno tak jest? Nie tylko potrzebujemy niektórych tłuszczy, ale, co więcej, zależy od nich funkcjonowanie naszego mózgu i serca, ponieważ organizm nie potrafi sam ich wytwarzać.
Kwasy tłuszczowe Omega-3 to tzw. dobre tłuszcze, równoznaczne ze zdrowiem serca – ale czy wiesz, że oprócz wielu innych rzeczy, wspierają one również zdrowie skóry i optymalne funkcjonowanie mózgu?
Ponieważ Forever Living Products jest zaangażowane w dbałość o zdrowie i samopoczucie, suplement odżywczy Forever Arctic-Sea (kod 039) łączy w sobie niezbędne kwasy tłuszczowe Omega-3 i Omega-9, które wspierają twój organizm, dostarczając mu substancji odżywczych. Istnieją dwa typy niezbędnych kwasów tłuszczowych: Omega-3 i Omega-6.
O ile Omega-6 jest dość powszechny w naszym codziennym pożywieniu, może w nim natomiast brakować Omega-3. Z kolei Omega-9 to nienasycony kwas tłuszczowy, występujący w produktach roślinnych, takich jako oliwa z oliwek – co może częściowo tłumaczyć pozytywne efekty diety śródziemnomorskiej.
Spożywanie tłuszczów Omega-3 rekomendowane jest przez instytucje naukowe, zarówno światowe, jak i krajowe. Biuletyn American Heart Association donosi, że ludzie o podwyższonym poziomie trójglicerydów mogą potrzebować 2-4 gramy kwasów tłuszczowych Omega-3 podawanych jako suplement. Donosi on również, że 1 gram dziennie rekomendowany dla pacjentów z problemami sercowymi to porcja, która może być trudno dostarczyć organizmowi tylko z samej diety.

Niezbędne kwasy tłuszczowe mogą mieć związek nie tylko ze zdrowiem układu krwionośnego. Tworzą one również większą część ochronnej błony, otaczającej każdą z naszych komórek. Dlatego mogą spełniać funkcję ochronną nie tylko w stosunku do naszego serca, ale i mózgu. Niezbędne kwasy tłuszczowe występują w mózgu w znacznej koncentracji; wspierają przenoszenie impulsów nerwowych, potrzebnych do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania mózgu. Według Phyllis Balch z Amerykańskiego Stowarzyszenia Konsultantów Dietetycznych (American Association of Nutritional Consultants) niedobory niezbędnych kwasów tłuszczowych mogą prowadzić do osłabienia zdolności przyswajania i zapamiętywania informacji. Dowody są wyśmienite, i takie powinno być Omega-3!

Przesłanie jest jasne: organizm nie może wytworzyć niezbędnych kwasów tłuszczowych, które, poza innymi wieloma funkcjami organizmu, są optymalne dla wspierania zdrowia serca oraz zdrowego funkcjonowania komórek mózgowych. źródłem niezbędnych kwasów tłuszczowych jest dieta. Od nas więc samych zależy, czy nasz organizm będzie otrzymywał wystarczającą ilość Omega-3. Nakarm swój organizm tłuszczami, których potrzebuje, dając mu Forever Arctic-Sea Super Omega 3.

Twój mózg i twoje serce polegają na Tobie!

źródło: Forever International, Marzec 2008


Ten wpis został opublikowany w kategorii Rodzina, Zdrowie i uroda, Życie codzienne i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Forever Arctic–Sea czyli Omega-3 i Omega-9

  1. ~Saba pisze:

    Tam brałam je są super szczególnie po 3 dziennie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>