Forever Calcium czyli wapń z magnezem

Niezastąpiona spółka – czyli wapń z magnezem

Długość naszego życia i nasze zdrowie zależą od tego, jak troszczymy się o organizm. Kiedy chcemy poprawić ogólną kondycję, większość z nas koncentruje się na układzie krwionośnym i mięśniach, a tylko niewielu pamięta o tym, by zadbać o fundament zdrowia fizycznego i aktywnego stylu życia, czyli o kościach. Stanowią one podstawę wszystkich pozostałych układów naszego ciała. Brak silnych kości sprawia, że nawet najprostsze czynności mogą powodować złamania i zwichnięcia.


W jaki sposób możemy cieszyć się zdrowymi kośćmi przez całe życie?
Kluczem jest najobficiej występujący w naszym organizmie składnik mineralny: WAPŃ, który stanowi podstawę Forever Calcium.
Skoro jest to najobficiej występujący w organizmie składnik mineralny, dlaczego potrzeba suplementacji? Prawie 99% wapnia jest zmagazynowane w kościach, dzięki czemu pozostają one silne i zdrowe. Pozostały 1% musi być stale dostarczany krwi i tkankom. Jest on bardzo istotny, a jego źródłem może być albo nasza dieta, albo właśnie nasz kości.
Jeżeli chcemy, aby ilość wapnia niezbędną w kościach pozostała nienaruszona, musimy co dzień spożywać odpowiednią ilość tego minerału. Jednak dla większości z nas dieta obfita w wapń (nabiał, soja, orzechy) jest albo niesmaczna, albo niepraktyczna. Co więcej, większość spożywanych przez nas pokarmów pozbawiana jest naturalnego wapnia w trakcie nowoczesnych procesów przetwórczych.
Właśnie z tych powodów wapń, tuż obok żelaza, wymieniany jest często jako minerał, którego niedobór jest największy w diecie współczesnych, dorosłych kobiet.
Forever Calcium pomaga Twoim kościom pozostając zdrowymi i silnymi.
Produkt ten zawiera nie tylko wapń, ale również witaminę D oraz magnez – dwa składniki konieczne dla zwiększenia przyswajalności wapnia.

Forever Calcium to prosty i skuteczny sposób na to, byśmy mogli cieszyć się zdrowymi kośćmi i pełnią aktywnego życia!

źródło: Magazyn Forever, Styczeń 2005


Ten wpis został opublikowany w kategorii Rodzina, Zdrowie i uroda, Życie codzienne i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>